Ingyenes szállítás a címről 10 900,00 Ft
Mentés a bevásárlólistára
Új bevásárlólista létrehozása

MIT ESZIK AZ ALGA? HOGYAN KELL ETETNI AZ ALGÁT? KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK

2023-09-23
MIT ESZIK AZ ALGA? HOGYAN KELL ETETNI AZ ALGÁT? KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK

Az algaféreg csak egy köznyelvi kifejezés a páncélféregre - sokféle páncélféregfaj létezik, de a közönséges páncélféreg a legnépszerűbb, és ez az, amellyel a leggyakrabban találkozhat. Az akvaristák - a kezdők is - nagyra értékelik, mert olcsó, könnyen beszerezhető és viszonylag könnyen tartható. Ezért akár az is kezelheti őket, aki csak most kezd érdeklődni az akvarisztika iránt. Viszonylag alacsony igényeik ellenére is szükségük van a megfelelő gondozásra, körülményekre és táplálékra. Mit esznek az algák? Mennyi ideig élnek? Milyen gyakran kell etetni őket? Tudja meg!

Mire épül az algaölő szerek étrendje?

Ezeknek a halaknak a közös neve nagyon félrevezető. A közhiedelemmel ellentétben az algák nem algákkal táplálkoznak, mivel a vizsgálatok kimutatták, hogy az algákat könnyebben és gyakrabban fogyasztják a kis algák. Minél idősebb lesz, annál inkább elkerüli az algákat más táplálékok javára. Mi ez?

A látszattal ellentétben nem minden algás hal táplálkozik kizárólag növényekkel. Sok függ az adott fajtól - a közönséges karvaly a növények mellett a természetben lárvákkal és rovarokkal is táplálkozik, tehát mindenevő élőlény. Mégis, étrendjében a növényeknek kell dominálniuk, amelyek az algaevők számára nagy jelentőséggel bírnak.

A napi étrendben célszerű speciális, algák számára kifejlesztett algatápokat használni - fontos a spirulina hozzáadása. Az alga különleges élőlény, ezért lehetőleg süllyedő tabletta vagy speciális pehely formájában lévő táplálékot fogyaszt.

Egészítse ki ezt az étrendet zöldségekkel. A hüllő nem veti meg a sütőtököt, a brokkolit, az apróra vágott salátát, a borsót, a tököt, a cukkinit vagy a karfiolt.

Mivel mindenevő élőlényről van szó, időnként - optimális esetben hetente vagy kéthetente egyszer - etessük állati eredetű táplálékkal is. A krill, a plankton, a fagyasztott rája vagy akár az élő chironomidák is jól működnek.

Az algaevők sem vetik meg az akváriumi haltápot - még akkor sem, ha azt nem nekik, hanem más halfajoknak szánták. Elérik azt, amit más halak nem ettek meg - így megszabadulnak a fenékre hullott maradéktól.

A legjobb azonban, ha az etetés alapjául a kifejezetten az algaevők és a hasonló étrendű halak igényeinek megfelelően összeállított eleségeket vesszük. Jó példa erre a Hikari Tropoical Mini Algae Wafers, vagy a Tetra termékei Rubin Flakes, Malawi Granules, Cichild Sticks, Min Pro Crisp és mások.

Ne feledje, hogy idővel egy nagy alga válhat válogatóssá és lustává - csak azt fogja megenni, ami könnyen elérhető, és nem igényel nagy erőfeszítést a részéről.

Milyen gyakran kell etetnem az algámat?

Az algaölő szerek etetése nem jelent problémát. Elég, ha naponta egyszer adunk nekik egy tablettát vagy pehelyeledelt. Egészítse ki étrendjüket friss táplálékkal - minden nap etethet zöldséget, de az adagokat az akváriumban lévő algák számához igazítsa.

Néhány naponta etessük meg az állatokat. Ebben az esetben ez az adott fegyvernemtől függ - egyes algáknak csak hetente egyszer vagy ritkábban van szükségük állati fehérjére, másoknak gyakrabban - például minden második nap - kell kapniuk. Ha bizonytalan az algafaj táplálékigényét illetően, forduljon állatorvoshoz, lehetőleg akváriumi halakra szakosodott állatorvoshoz vagy egy tapasztaltabb akvaristához.

Meddig élnek az algaevők?

Az, hogy egy algaölőszer mennyi ideig él, nagyban függ a halak fajától. A leopárdfarkú algacsiga akár ötven centiméteres is lehet, és körülbelül húsz évig él. A kisebb páncélosok átlagosan tíz-tizenkét évig élnek. A méret alapján meg lehet határozni a konkrét páncélosfajt és ebből a várható élettartamot.

Mindezt azzal a feltétellel, hogy az akváriumban megfelelő életkörülményeket biztosítanak számukra, amelyek lehetővé teszik a megfelelő fejlődésüket, és hogy az étrendjük kiegyensúlyozott, és mindent biztosít számukra, amire a karvalyférgeknek az élethez szükségük van. Az élettartam is egyedileg változó - sok múlik az egyed genetikáján és ellenálló képességén is, így két azonos fajhoz tartozó páncélférgek élettartama eltérő lehet.

Az algák szaporodása

Milyen gyakran szaporodnak az algaölő szerek? Erre a kérdésre nagyon nehéz pontosan válaszolni - egyes páncélférgek egyes fajai az akváriumban uralkodó körülmények között egyáltalán nem szaporodnak, vagy ez egy rendkívül összetett és bonyolult folyamat lesz. Mindez azért, mert az akvárium nem a természetes élőhelyük.

A közönséges páncélférgek szaporítása azonban igen egyszerű. Előfordul, hogy az egész folyamat a tenyésztő tudása és különleges erőfeszítései nélkül zajlik. A legjobb azonban, ha a páncélosokat külön akváriumban helyezzük el erre az időre - egy hím és két-három nőstény. Ezután a legkényelmesebb körülmények között fognak szaporodni, és a nőstény képes lesz békésen ívni egy kényelmes helyen. A vadonban az algák általában télen szaporodnak, ezért az akváriumban kissé csökkentheti a víz hőmérsékletét, hogy ezt a folyamatot elindítsa.

Az algák táplálkozása - összefoglaló

Mit esznek az algák? A látszattal ellentétben nem algákat. Ezek után leginkább a fiatal algák nyúlnak, ahogy öregszenek, egyre lustábbak és válogatósabbak lesznek, így az algákat kezdik problémás tápláléknak találni. Az alga helyes elnevezése a karvalyféreg - számos fajtája létezik. Találkozhatunk a kék páncélféreggel, a lamaprata páncélféreggel vagy a közönséges páncélféreggel - ez utóbbi a leggyakoribb az akváriumokban.

A rebarbárok fajtól függően akár húsz évig is élhetnek. Általánosan elfogadott, hogy minél nagyobb a hüllő, annál tovább él. Mindez azonban a genetikai adottságoktól, valamint az akváriumban számukra kialakított környezeti körülményektől függ. Szerencsére ezek a halak sem különösebben problémásak, így egy kezdő is képes jól gondozni őket.

Az algaölő egy köznyelvi és meglehetősen félrevezető elnevezés - jobban kedvelik az egyéb növényeket, mint az algákat, különösen felnőttkorban. Etethetjük őket salátával, uborkával, sütőtökkel, karfiollal, brokkolival, paprikával és sok más zöldséggel az akváriumban.

Bár a növényi eredetű táplálék nagyon fontos a páncélosok számára, a legtöbbjük - köztük a leggyakoribb közönséges páncélos is - mindenevő állat, így az állati eredetű táplálék is nagy jelentőséggel bír számukra, és érdemes időről időre etetni őket.

IdoSell Trusted Reviews
4.78 / 5.00 7414 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-12-04
A rendelt termék a tájékoztatásnak megfelelően, pontosan érkezett, nagyon jó áron. :)
2024-12-01
.
pixel