MIÉRT NEM AKAR ENNI A KUTYÁD? AZ ORVOS ELOSZLATJA A KÉTSÉGEIT
Az étvágy sokunk számára az egészség jele. A kutyákról köztudott, hogy nagy ínyencek, de sok gazdi tapasztalta, hogy a valóságban ez nem így van. Amikor rá kell vennünk kedvencünket az evésre, és egyre újabb és újabb ízekkel kell előállnunk, probléma merül fel. Néha ez csak "grimaszolás". Néha azonban ez az első jele annak, hogy valami baj van.
Ha kutyánk mindig gondolkodás nélkül szívta magába az ételt, és hirtelen még az illatára sem reagál, akkor alaposan meg kell figyelnünk. A táplálékfelvétel hiánya veszélyes következményekkel járhat, ezért ne halogassuk az állatorvosi rendelő felkeresését.
Egy "étvágytalan" kutya - tényleg az?
A kölyökkutyák általában bármilyen mennyiségű táplálékot meg tudnak enni. Ahogy felnőnek, étvágyuk megváltozik. Előfordul, hogy a gazdik arról számolnak be, hogy a kutyájuk nem eszik. Amikor megelőző vizsgálatra jönnek, megkérdezik, miért nem eszik a kutya. Leggyakrabban azonban az ilyen állatok az egészség mintaképei, ideális, karcsú alakkal.
A kutyák gyomra egyáltalán nem nagy. Nem minden kutya eszik korlátozás nélkül, egyesek éhségük csillapítása után elsétálnak a tál elől, és ez nem betegség jele. Fontos, hogy a számukra normális aktivitást mutassák.
Ha kutyánknak nincs étvágya, érdemes azt is kideríteni, hogy ez miért történik. Azért utasítja el a szárazeledelt, mert tudja, hogy a gazdái étkezésénél kap valami számára vonzóbbat? Túl nagy adagot követelünk tőle? Vagy valaki más a családban már megetette őt előttünk? Ilyen esetekben nyugodtak maradhatunk, és természetesen egyeztethetünk a családdal arról, hogyan és mikor etessük a háziállatot.
Miért nem akar enni a kutyád? Lehetséges okok
Ha azonban a többé-kevésbé kifejezett étvágycsökkenés mellett kedvencünk szomorú és vonakodik játszani vagy sétálni, ez jelzi, hogy keressük fel az állatorvost.
A "miért nem akar enni a kutyája?" kérdésre sokféle válasz adható. Az ok lehet rothadt fogak vagy gyulladás a szájban, de számos belső betegség is okozhat fájdalmat vagy kellemetlenséget. Általában néhány nap múlva újabb tünetek csatlakoznak hozzá - hasmenés, hányás, köhögés, nyálzás és még sok más.
Mit tegyünk, ha a kutya nem eszik?
Ha mindennap együtt vagyunk négylábú barátainkkal, ismerjük szokásaikat. Ha a kutya nem akar enni, és letargikus, az azonnal éberségünket kelti. A játéktól való vonakodás, sőt gyakran még a sétáltatástól való idegenkedés is már komoly jelzés, hogy keressük fel az állatorvost vizsgálatra.