Ingyenes szállítás a címről 10 900,00 Ft
Mentés a bevásárlólistára
Új bevásárlólista létrehozása

MACSKAHARAPÁS - HOGYAN SZOKTASSUK LE MACSKÁNKAT HARAPÁSRÓL ÉS VAKARÓZÁSRÓL? TIPPEK EGY VISELKEDÉSKUTATÓTÓL!

2023-05-03
MACSKAHARAPÁS - HOGYAN SZOKTASSUK LE MACSKÁNKAT HARAPÁSRÓL ÉS VAKARÓZÁSRÓL? TIPPEK EGY VISELKEDÉSKUTATÓTÓL!

A macskák agressziója, amely a gondozóik ellen irányul, komoly probléma. Leggyakrabban azonban megoldható, bár néha nehézségekbe ütközik. Hogyan állíthatom meg a macskám harapdálását és karmolását? Ez a háziállat viselkedésének okától függ. Ezért azt is tudnunk kell, mi lehet az oka annak, hogy a macskák harapdálják és vakarják az embereket.

A macskám megtámad és megharap!

Harap és vakarózik a macskája? Miért viselkedik így? Először is tisztában kell lennünk azzal, hogy nem mindig valódi agresszióval van dolgunk. Nem ritka, hogy a macska agresszívnak tűnő viselkedése valójában az is. Miért támad és harap a macskám, ha nem agresszív?

Barátságos harapdálás

Néhány szőrmóknak sikerül fogaikkal megragadniuk a gondozójuk kezét, amikor a gondozó megsimogatja őket. Az állatok a fogaikkal az ember állát vagy fülét is meg tudják csípni. Miért harap a macska, ha megsimogatják? Ha finoman teszi, anélkül, hogy fájdalmat okozna nekünk, akkor ez a szeretet jele. Az ilyen csipkedés része háziállataink üdvözlési rituáléjának, és a baráti szándék kifejezésére szolgál.

A cica helytelen szocializációja

Néha a fent említett "macskasimogatás" fájdalmas az ember számára, és az állat nemcsak a fogait, hanem a karmait is használja. Ilyen esetekben nem kell agresszióval foglalkoznunk. Egyszerűen arról van szó, hogy a macska szórakozásból harap. Egyes szőrmókok még arra is képesek, hogy meglepetten ugranak rá gondozóikra, megharapják és megvakarják őket. Ennek a viselkedésnek a forrása általában a helytelen szocializáció. Ez leggyakrabban azoknál az állatoknál fordul elő, amelyeket túl korán elvettek az anyjuktól és testvéreiktől.

Túlzott gyengédség a gazda részéről

Egyes szőrmókok nem szeretik az emberi érintést. Ennek oka lehet a fent említett, fiatal korban történő nem megfelelő szocializáció, például az emberekkel való túl ritka vagy nem megfelelő kapcsolat eredményeként. Ilyen esetekben a macska akkor harap, amikor már elege van a simogatásból vagy ölelésből.

Miért harap a macska?

Beszéljünk most azokról az esetekről, amelyekben tényleges agresszióról beszélhetünk a macskák esetében. Ezek hátterében vagy a düh vagy a félelem érzése állhat. Tehát: miért harap a macska?

A macska harap, ha fél tőlünk

A macskám megtámad és megharap! - Az ok lehet, hogy fél! Sajnos ez előfordul. Ez összefügghet valamilyen kellemetlen eseménnyel, pl. akaratlanul fájdalmat okoztunk az állatnak. A macska agressziója velünk szemben tehát ebben az esetben önvédelem.

A macska stresszes

A macskák agresszív viselkedésének forrása lehet a stressz is. A macska azért harap, mert fél valamitől, vagy valamilyen okból nagyon ideges. Érdekes módon itt nem feltétlenül az ember a stressz forrása.

A macska harap, mert frusztrált

Miért harap a macska? Néha azért, mert frusztrált, aminek forrása lehet az állat szükségleteinek kielégítésének elmulasztása. Ilyenkor a macska frusztrált lesz, és viselkedése agresszívvá válik.

A macskám megtámad és megharap, mert hiperaktív

Egyes macskák rendkívül hiperaktívak, ami lehet jellemvonások és nevelési hibák eredménye is. Ez a személyiségvonásuk miatt erősebben reagálnak az ingerekre, és ez lehet az oka annak, hogy a macska harap.

Betegség és fájdalom a macskában

Azért harap a macskája, mert beteg, vagy mert valami bántja? Igen, ez is előfordul. Amikor kedvencünk agresszívan kezd viselkedni, mindig vegyük figyelembe az egészségügyi tényezőt.

Hogyan szoktassuk le a macskát a harapásról?

Hogyan akadályozhatom meg, hogy a macskám megharapja az embereket? Hogyan állítsuk le a macskánkat a vakarózásról? Könnyen kitalálható, hogy mivel e viselkedés forrásai oly sokfélék, ezekre a kérdésekre sincs egységes válasz.

Mit tegyünk, ha a macskánk finoman megcsíp minket?

Macska harapások, hogyan szoktassuk le? Hogy őszinte legyek, erre nem mindig van szükség, például amikor az állat csak finoman csíp. Az ilyen barátságos viselkedést egyszerűen figyelmen kívül lehet hagyni, vagy a szőrmók viszonozhatja vakarózással és simogatással. Az egyetlen dolog, amire ügyelni kell, hogy kedvencünk ne lépjen túl egy bizonyos határt. Ha mégis megteszi, jeleznünk kell az állatnak. Hangosan sziszeghetünk vagy mondhatjuk, hogy "áúú".

Amikor a macska nem szereti a simogatást

Mit tegyen, ha a macskája harapdál, mert nem szereti, ha simogatják? Hogy őszinte legyek, nem kell változtatni rajta. A legjobb, ha egyszerűen elfogadjuk a háziállatot olyannak, amilyen. Természetesen megpróbálhatjuk anélkül is, hogy kényszerítenénk a háziállatot bármire. Használjunk pozitív ösztönzőket, például jutalomfalatokat. És legyünk nagyon türelmesek.

Hogyan tanítsam meg a macskámat arra, hogy játék közben ne harapjon?

A rossz szocializációból eredő agresszív viselkedés esetén jól működik a hangjelzés is, amely tudatja a macskával, hogy fájdalmat okoz nekünk. Itt azonban nem szabad megállni.

Egy másik módja annak, hogy megállítsuk a macskánkat a játék közbeni harapdálást és karmolászást, ha megszakítjuk a játékot, amint agresszívan kezd viselkedni. A macska agresszív gúnyolódására sem szabad odafigyelnünk.

A bokánkat harapdáló szőrös macskát figyelmen kívül hagyni nem könnyű, de hatásos. Egy idő után a macskának meg kell tanulnia, hogy nem fogadjuk el az ilyen játékot, és abba kell hagynia. Következetesen kell cselekednünk.

Az sem mindegy, hogyan játszunk doromboló kedvencünkkel. Használjunk ehhez játékokat és ne a saját kezünket. Utóbbi esetben csak harapásra és karmolásra ingereljük az állatot. A kisállatjátékok piacán olyan nagy a választék, hogy kétségtelenül megtaláljuk a megfelelőt. Az úgynevezett macskarudak remek választásnak bizonyulnak.

Amikor a macskám megtámad és megharap, mert megijedt.

Hogyan állíthatjuk meg a macska harapását, ha a viselkedés forrása a tőlünk való félelem? Ennek a problémának a kezelése nem könnyű, és nagy türelmet igényel a részünkről. Meg kell változtatnunk a háziállat hozzánk való hozzáállását. El kell érnünk, hogy ne féljen többé.

Tegyük ezt többek között a fent említett pozitív ösztönzéssel. Mindig szelíd, barátságos hangon beszéljünk az állathoz. Használjunk jutalomfalatokat, jutalmazzuk meg velük az állatot a jó viselkedésért, ösztönözzük játékra. És mindenekelőtt legyünk nagyon türelmesek.

A macska harap, mert ideges

Ha stresszről van szó, a legjobb válasz a "macska harap, hogyan szabaduljunk meg tőle?" kérdésre az, ha megszüntetjük a stressz forrását. A baj csak az, hogy nem mindig lehet azonosítani az állat stresszének okát, nemhogy megszabadulni tőle. Ha nem tudjuk megszüntetni a stresszt okozó ingert, akkor megpróbálhatjuk átértékelni azt.

Egy másik lehetőség, hogy a macska figyelmét egy másik célpontra irányítja. Ezt úgy érhetjük el, ha változatosságot viszünk kedvencünk életébe. Akárhogy is nézzük, a nem házimacskák élete nagyon egyhangú lehet. Az életterük megfelelő elrendezése szórakozást nyújt számukra. Használjunk nagy kaparófákat mászásra és interaktív játékokat.

Amikor a macska frusztrált

A frusztráció okozta agresszió esetén ugyanazokkal a módszerekkel próbálkozhatunk, mint a korábban tárgyalt esetekben. Ha a macska emiatt harap, akkor az állat figyelmének másra való átirányítása és életének gazdagítása fog működni. Különösen az utóbbi.

Amikor a macska hiperaktív

A hiperaktivitás komoly oka a macskák agressziójának, mivel annak eredete az állatok pszichéjében rejlik. Az érzelmi zavarokat nehéz kezelni, de lehetséges. Hosszabb távú viselkedésterápiára lehet azonban szükség, amelyet megfelelő gyógyszeres kezeléssel támogatnak.

Léteznek olyan készítmények, amelyek nyugtató hatással vannak a macskákra. Némelyik még a kisállat-kereskedésekben is kapható. Csak ne feledje, hogy használatuk előtt figyelmesen olvassa el a betegtájékoztatót, és kövesse az abban foglalt utasításokat. És lehetőleg konzultáljon állatorvosával.

Ne feledje továbbá, hogy állatorvosi felügyelet nélkül ne adjon háziállatának erős gyógyszereket. Különösen az embereknek vagy más háziállatfajoknak szánt gyógyszereket.

Ha a macska harap, használhatunk szintetikus macskaferomonokat vagy macska nyugtató tablettákat is. Ezek nyugtató hatással vannak háziállatunkra. Előnyük, hogy nem ártanak, így az állatorvossal való konzultáció felesleges.

A macskám megtámad és megharap engem, mert beteg

Ha egy macska azért harap, mert beteg és fájdalmat érez, az egyetlen mentési lehetőség az állat gyógyítása. Természetesen mindaddig, amíg ez lehetséges. Azonban óvnék attól, hogy saját maga diagnosztizálja és kezelje kedvencét.

A macskák anyagcseréje eltér az emberekétől. Másképp reagálnak a gyógyszerekre. Emiatt az embereknek szánt gyógyszerek többsége nem adható szőrmókoknak.

Hogyan büntessük meg a macskát harapásért?

Hogyan kell büntetni a macskát harapásért? Egyáltalán ne büntessük! A fizikai büntetés különösen tilos! Ez csak ront a helyzeten, és nem oldja meg a problémát. A macska nevelése során csak pozitív ingereket alkalmazzunk.

Hogyan szoktassam le a macskámat harapásról és vakarózásról?

Egy macska harap - mi a teendő? A fent leírtakból egyértelmű, hogy nincs egyetlen bolondbiztos módszer. A macskák agresszív viselkedésének problémája összetettebb, mint amilyennek látszik. Számos tényezőt kell figyelembe vennünk, például az állat pszichéjét és külső tényezőket, például a környezetet, amelyben él. Nehéz lehet megtalálni a választ arra a kérdésre, hogyan tanítsuk meg a macskát harapni, de ez a siker kulcsa!

IdoSell Trusted Reviews
4.78 / 5.00 7414 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-12-04
A rendelt termék a tájékoztatásnak megfelelően, pontosan érkezett, nagyon jó áron. :)
2024-12-01
Minden ok.
pixel