Ingyenes szállítás a címről 10 900,00 Ft
Mentés a bevásárlólistára
Új bevásárlólista létrehozása

A KUTYA NEM AKAR A TÁLBÓL ENNI - HOGYAN LEHET MEGGYŐZNI?

2023-10-25
A KUTYA NEM AKAR A TÁLBÓL ENNI - HOGYAN LEHET MEGGYŐZNI?

Leteszed az ételtálat, és a kutyádnak eszébe sem jut enni? Ennek a viselkedésnek több oka is lehet, ezért a probléma megoldásához először az okot kell kiderítenie. Azt is megtudhatod, hogy néha érdemes a kutyád ragadozóösztönét a saját kényelmed fölé helyezni, és egyszerűen lemondani a tálról. Elvégre a négylábúak ugyanolyan válogatósak tudnak lenni a táplálékot illetően, mint az emberek.

Mielőtt rábeszélné kutyáját, hogy egyen a tálból, ellenőrizze, hogy nincsenek-e egészségügyi problémái. Ha kedvence letargikus, és nem csak enni, de játszani sem akar, az egy kialakulóban lévő betegségre utalhat. Vannak olyan háziállatok is, amelyeken a felszínen nem látszik, hogy bármi baj lenne velük.

Ezért megelőzésképpen menjen el az állatorvoshoz, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az étvágytalanságot nem egy komolyabb probléma diktálja. Ezzel a bizonyossággal már keresheti az étvágytalanság viselkedésbeli okait.

Miért nem akar a kutya a tálból enni?

A tálból való étkezéstől való vonakodásnak számos oka lehet. Egyesek magával az étellel, mások pedig a tál tartalmával kapcsolatosak. Íme a leggyakoribb okok, amiért a kutya nem akar a tálból enni:

- A tál nincs a kutya igényeihez igazítva;
- a kutya folyamatosan hozzáfér az ételhez, és túltáplált;
- az étel nem ízlik a kutya számára;
- az eledel típusának hirtelen változása (nedves eledelről száraz eledelre való átállás);
- a ragadozó ösztön kiváltja a kutya táplálékkeresési igényét.

 

Nem kell divatosnak lennie, de kényelmesnek kell lennie.

Mielőtt komolyan elgondolkodna azon, hogyan tanítsa meg kutyáját tálból enni, gondolja végig, hogy a probléma lényege nem az edény méretében és az anyagban rejlik-e, amelyből készült. Sok kutya nem akar fémtálból enni. Különösen akkor nem, ha száraztáp van benne. A borsónak a tál fém aljához és falához ütődő hangja megzavarja őket a békés evésben. Néhányan még félnek is a hangtól.

Nem minden tálnak van gumiborítása a padlóval szomszédos széleken is. Ennek következtében a tál csúszni kezd, különösen, ha a számára kijelölt hely csempén van.

Fontos a tál méretének kiválasztása is. Méretét igazítsa kutyája méreteihez. Manapság már hatalmas választékban kaphatóak az állatkereskedésekben az eledel- és itatótálak. A tál méretét túl sok gond nélkül hozzá kell tudnia igazítani kedvence igényeihez. A nagytestű kutyafajták számára problémás lehet a padlóra helyezett tál. Az ilyen háziállatok számára állványon elhelyezett edényeket ajánlunk. Ez megakadályozza, hogy kutyájának erősen le kelljen hajolnia, ami szintén kényelmetlen lehet számára evés közben.

A jó szándék nem mindig hoz hasznot

Kötelező, hogy kutyája folyamatosan friss vízhez jusson. És ugyanez kellene, hogy legyen az étellel is? Egyáltalán nem! Azok a négylábúak, amelyeknek mindig tele van a táljuk, nemcsak túltápláltak, hanem egyszerűen meg is unhatják. Ennek eredményeképpen abbahagyják az evést, még akkor is, ha az Ön számára az ételhez való állandó hozzáférés a kutya jólétéért való aggódás jele.

Sokkal több haszna lesz a konkrét etetési idők meghatározásának. Kisebb adagok, de például naponta kétszer, a kutya alig várja majd a napnak ezt a pontját. Ráadásul, ha kedvence nem eszik meg egy teljes adagot, ne hagyja ott a tálat, hogy megfejje. Vigye el a tálat, és később adjon újabb adag ételt. Az állat hozzá fog szokni az új rituáléhoz, és nagyobb izgalommal és étvággyal fogja várni az evést.

Íz és minőség - ez számít

Gondoltál már arra, hogy a kutyád nem akar a tálból enni, mert nem szereti az ételt? Az állatoknak, akárcsak az embereknek, megvannak a maguk ízlésbeli preferenciái. A négylábúak között vannak olyan nagy makacs kutyák, amelyek akár napokig is visszautasítják az ételt, mert nem tetszik nekik az íze. És mivel szereted a háziállatodat, és a legjobbat akarod neki, tedd élvezetessé számára a táplálkozást is. Lehet, hogy többféle tápot kell tesztelnie, mind az állag, mind a domináns összetevők tekintetében.

Gondoskodjon arról is, hogy a felszolgált ételek jó minőségűek legyenek. Ez egészségügyi szempontból is fontos. A rossz minőségű ételek betegségeket okozhatnak a kutya emésztőrendszerében. Ha egyszer megbetegszik, előfordulhat, hogy nem hajlandó még egyszer ugyanazt az ételt enni. Ne feledje azt sem, hogy a nedves eledel elég gyorsan megromlik és penészedni kezd. Négylábú kutyája érzékeny orra ezt biztosan hamar megérzi.

A száraztáp viszont, amelyet gyakran nagyobb mennyiségben vásárolunk, megromlik, és elveszíti az illatát és az ízét. Nem csoda tehát, ha a kutya nem akarja megenni, és nem csak a tálból. Végezetül ne felejtse el gyakran elmosogatni az edényeket, amelyekből kedvence eszik.

A kutya nem akar a tálból enni? Vagyis nem miből, hanem miből!

A látszattal ellentétben elég gyakori, hogy a kutya nem akarja a száraz eledelt a tálból megenni. Érdekes módon ez a probléma nem jelentkezik, ha frissen elkészített ételt kap. Ha nem egyféle tápot ad kedvencének, vagy úgy döntött, hogy nedves eledelről szárazra vált, nem csoda, ha kutyája nyafogni kezd. Ebben az esetben a probléma nem magában a tálban van, hanem az Ön által etetett eledel állagában és ízében.

A főtt ételek, konzervek vagy nyers húsok határozottan ízletesebbek a száraz borsóhoz képest. Végezze a változtatásokat fokozatosan, és ne várja el négylábú barátjától, hogy egyik napról a másikra megváltoztassa kulináris ízlését. Kezdetben a szárazeledelhez adhat húsdarabokat vagy más csemegéket. Egyes kutyáknak, akik nincsenek hozzászokva a kemény ételhez, kezdetben szükségük lesz arra, hogy a szárazeledelt finoman beáztassák.

Víz helyett használjon fűszermentes húslevest. A hús aromája minden bizonnyal arra ösztönzi majd az állatot, hogy a keményebb darabokat is megkóstolja.

És tál nélkül?

Bár az ember már régóta háziasította őket, a kutyák még mindig rendelkeznek őseik ösztöneivel. Ezek közé tartozik a táplálékkeresés igénye. Néhány háziállat olyan erős vadászösztönnel rendelkezik, hogy a tálban felszolgált étel egyszerűen megunja őket. Ha azt vette észre, hogy kedvence mohón falja a kezéből felszolgált szárazeledelt, vagy gyorsan fut a tálba szerencsétlenül nem esett borsó után, ez annak a jele, hogy másfajta táplálékra van szüksége. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a kutyát nem lehet megtanítani arra, hogy tálból egyen. Ebben az esetben azonban nem szabad, hogy ez legyen az egyetlen táplálékforrás.

Hagyja, hogy négylábú kutyája az étel egy részét játék vagy közös edzés közben az adag egy részét felhasználva kanalazzon. Így a kutya érdeklődni kezd az étel iránt, a száraz borsó pedig vonzóbbá válik. A maradék adagot öntse a tálkájába. Edzés vagy séta után azonban várjon addig, amíg a kutya egy kicsit megnyugszik, hogy elkerülje a gyomorforgatást.

Ha egy adott napon kevesebb ideje van kedvencére, használjon szagló és interaktív játékokat a fokozatos adagoláshoz. Ezek nagyfokú elkötelezettséget igényelnek az állattól. Az étel zsákmánnyá válik, valami érdekes dologgá. A fizikai aktivitáshoz hasonlóan az étel második részét is tegye a tálba. Egy kutya, akit stimulál és érdekel az étel, nagy valószínűséggel élvezettel fejezi be az ételt a tálból.

Nem mindegyiknek való

Ön már ismeri az okokat, amelyek miatt kutyája esetleg nem hajlandó a saját táljából enni. Azt is tudja, mit tehet azért, hogy meggyőzze őt az evésről. Ha már megtalálta az okot, a probléma megoldása kifejezetten jöhet. Azonban lehet, hogy jobb, ha kihasználja négylábú kutyája hódító természetét, és legalább némi száraztápot tálal a kiképzés során.

Elemezze, hogy mi a legjobb a háziállatának, annak egészsége és jóléte szempontjából. Biztos, hogy megtalálja az ételkiszállítás olyan formáját, amely boldoggá teszi kedvencét.

IdoSell Trusted Reviews
4.78 / 5.00 7409 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-12-02
A termék a leírásnak megfelelő, és gyorsan meg is érkezett+++
2024-12-01
MINDEN OKÉ!!!!!
pixel